środa, 23 kwietnia 2014

Z okazji Dnia Książki i nie tylko... Książkomaniaku zbadaj się! :)

Cała prawda o moim czytaniu, czyli zabawa z książka.net.pl , którą podchwyciłam od Prowincjonalnej Nauczycielki :)


Czytasz więcej niż jedną książkę miesięcznie? Tak...więcej niż jedną książkę tygodniowo? Często...więcej niż jedną książkę dziennie? Zdarzyło się kilka razy

Czytasz więcej niż jedną książkę naraz? Zawsze :) ..więcej niż dwie książki naraz? Często...więcej niż trzy książki naraz? Często Straciłeś/Straciłaś rachubę, ile książek czytasz w tym samym czasie? Bywało :)

Wolisz randkę z książką od randki z nieznajomym/nieznajomą? Nie powiem, bo jeszcze mąż przeczyta :))) Wolisz spotkanie z książką od spotkania z przyjacielem? Nie Wolisz randkę z książką niż z ukochanym/ukochaną? Nie Wolisz książki i tyle? TAK :)

Zasypiasz z książką częściej niż raz w tygodniu? Pewnie, że tak ...częściej niż dwa razy w tygodniu? Tak ...częściej niż trzy razy w tygodniu? Tak Nie zasypiasz z książką. Kto ma czas na spanie, kiedy jest tyle do przeczytania? Tak było, dopóki nie pojawiły się dzieci :)

Masz jedną książkę na szafce obok łóżka? No, baaa! ..dwie książki na szafce obok łóżka? Zawsze!...ogromny stos książek na szafce obok łóżka? Mój stolik nocny wypełniony jest samymi książkami. Wolnego miejsca starcza jedynie na budzik i krem do rąk. Nie masz szafki tylko gigantyczny stos książek, który ją udaje? Aż tak źle nie jest :)

Masz w domu półkę z książkami? Owszem Masz dwie półki z książkami? A jakże Masz trzy półki z książkami? Wiadomo Masz półki z książkami zamiast ścian w domu? Chciałabym, ale nie :) Nie wiesz nawet, co to półki na książki, cały twój dom jest zbudowany z książek? :)))

Masz kartę biblioteczną? Mam Masz wiele kart bibliotecznych? Jedna mi w zupełności wystarcza Masz wiele kart bibliotecznych, bo jesteś ścigany w jednej lub więcej bibliotekach za niebotyczne kary za przetrzymanie książek? Hahaha

Czytasz przy jedzeniu? Jak jem sama, to tak Czytasz gdy rozmawiasz z przyjacielem? Nigdy Czytasz idąc ulicą? Bywało Czytasz jadąc na rowerze? Jeśli się liczy audiobooki, to tak Czytasz prowadząc auto? Nie, ale prowadząc wózek już tak ;)

Zdarzyło Ci się głośno śmiać podczas lektury? Wiele razy ..płakać? tak ..przeklinać pod nosem? Wiele razy ..przeklinać na głos? Wiele razy ..krzyczeć? Yyy, no jakoś nie :)..rzucać książkę w kąt i wołać „DLACZEGO?!” Tak

Czy kiedykolwiek przegapiłeś swój przystanek, bo czytałaś/czytałeś? Tak Czy kiedykolwiek przegapiłeś swój pociąg, bo czytałeś? Nie Zdarzyło Ci się wziąć urlop na żądanie żeby dokończyć książkę? Nie Czy nosiłaś/nosiłeś słuchawki podczas czytania (bez muzyki) tylko po to, żeby nikt Ci nie przeszkadzał? Tak :D Czy mając przed sobą ważne życiowe decyzje zastanawiasz się, co by zrobił Twój ulubiony bohater literacki? Nie

Masz radykalne zasady co do pożyczania książek znajomym? Pożyczam tylko wybranym Nie pożyczasz książek i tyle? Pożyczam, ale tylko w dobre ręce Masz problem z omijaniem księgarni? Ojj, tak Znasz wszystkich księgarzy z okolicy po imieniu? Żadnego :) Książki na ogół kupuję online. Idziesz do księgarni kiedy tylko dostaniesz wypłatę? Tu nie ma reguły. Albo kasa na książkę jest, albo jej nie ma, niezależnie od daty. Kupujesz książki nawet jeśli nie stać cię na zapłacenie czynszu? Naprawdę ktoś tak robi? :)

Za wszelką cenę unikasz przeprowadzki, bo masz tak wielką bibliotekę? Nie W bibliotece czy księgarni czujesz się jak w domu? Nawet lepiej. Tam jest przynajmniej zawsze posprzątane :)) Marzyłaś/marzyłeś kiedyś o porwaniu swojego ulubionego pisarza żeby zmusić go do skończenia twojej ulubionej serii książek? Nigdy nie chciałam się bawić w Misery :) Śledzisz więcej pisarzy niż znajomych na Twitterze? Nie mam twittera :P Jesteś dumna/dymny ze swojej zdolności do przekształcenia absolutnie wszystkiego w zakładkę do książki? Bardzo :D Nosisz przy sobie zawsze przynajmniej jedną książkę? ZAWSZE.

Na 55 pytań 20 odpowiedzi przeczących. Znaczy się, że to nie jest jeszcze choroba :)))

1 komentarz:

Dziękuję za poświęcony mi czas!