sobota, 18 kwietnia 2015

Port Literacki - 20. edycja festiwalu

Drodzy czytelnicy!

W imieniu swoim oraz Biura Literackiego serdecznie zachęcam Was do zapoznia się z fantastycznym wydarzeniem literackim, które będzie miało miejsce we Wrocławskim Teatrze Współczesnym w dniach 24 - 26.04.2015.

Biuro Literackie od 1996 roku organizuje festiwal Port Literacki, który w 1996 roku rozpoczął się w Legnicy, a w 2004 przeniósł się do Wrocławia. W tym roku Port odbędzie się po raz dwudziesty!


Myślą przewodnią 20. edycji festiwalu jest przenikanie się przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. 
Obchodzący w tym roku dwudziestolecie Port Literacki zaprasza na trzydniową podróż po najważniejszych wydarzeniach i projektach z całej swojej historii. W ostatni weekend kwietnia będzie można słuchać starych i nowych wierszy blisko czterdziestu polskich poetów, którzy w ciągu dwóch dekad trwania festiwalu na dobre odmienili polską literaturę. 
Specjalnymi gośćmi imprezy będą również zaprzyjaźnieni z Portem muzycy: Kora, Lech Janerka oraz Krzysztof (Grabaż) Grabowski tym razem występujący w roli poetów. 

W czasie trwania festiwalu przewidziano czternaście spotkań, na które zaproszono najważniejszych polskich poetów i pisarzy, a także artystów sceny muzycznej i teatralnej. Wśród zaproszonych gości znajdziemy m.in. Ryszarda Krynickiego, Marcina Sendeckiego, Justynę Bargielską, Darka Foksa, Jacka Dehnela, Eugeniusza Tkaczyszyna-Dyckiego, Zbigniewa Macheja i wielu innych. Festiwal realizowany jest przy wsparciu Miasta Wrocław oraz Biura Festiwalowego 2016. Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny – z wyjątkiem spektaklu „Niewidzialny chłopiec” oraz koncertu Pustek.

Więcej informacji oraz szczegółowy program festiwalu można znaleźć na stronie portliteracki.pl oraz na stronie: http://portliteracki.pl/festiwal/ . Do wydarzenia można dołączyć również na FB: http://www.facebook.com/events/809185949119111/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za poświęcony mi czas!