środa, 2 grudnia 2015

Blogmas #2 --> Świąteczne dekoracje mola książkowego


Czas na świąteczne inspiracje! Poszperałam ostatnio trochę na pinterest.com i wybrałam dla Was kilka prostych pomysłów na to, jak można wykorzystać stare książki, których szkoda nam wyrzucić, ale o których wiemy, że nie będą już więcej czytane (nieaktualne podręczniki z biblioteczki rodziców, "opowieści dziwnej treści" znalezione w piwnicy lub na strychu, ostatecznie bardzo nietrafiony prezent ;) lub po prostu gazeta) i stworzyć z nich przepiękne świąteczne ozdoby! 


Christmas Ornament Craft Ideas | Clear, glass ornaments decoupaged with vintage German papers ...:Homemade hearts made from book pages-- I could do these with maps to keep with our map table runners.:


Folded Book Angel Gold 11 MADE TO ORDER by whimsysworkshop on Etsy:


Meine grüne Wiese: Advent und Weihnachten:

Wieniec 1 

LOVE this!! I want to make one for my mom and I using my grandma's old sheet music. What a great tribute...better than having it sit in a box!:


Kerryanne English shows how she made her Starry Wreath on her blog Shabby Art Boutique. It is actually a Kaisercraft kit, but she shows how you can make one yourself. She used vintage book paper, an old music manuscript, and an old dictionary.:


book page bird ornament,me and my bestie did this,super easy and so cute!:


To do with sheet music or old book pages Love this you could make them a bit bigger and maybe make them stronger with some modge podge give some sprinkles of fine glitter and let dry perhaps??? Yeah, I've got ideas! ;):


DIY vintage Christmas paper ornament [how to make a star]:DIY Christmas Snowflake Tutorial - by Tifani Lyn -- http://tifanilyn.com/2012/11/let-it-snow-diy-snowflake-tutorial-make-something-lovely/:


suspended paper origami (?) gift boxes:


DIY Christmas tree ♥ My sister made some trees similar to this. she actually used christmas music for the "body" of the tree.:


Christmas Trees made from old book papers, vintage tart tins and glitter:


How To: Make A Christmas Tree From Old Paper Back Books


I jak? Znaleźliście coś dla siebie? Ja już mam kilka ulubieńców :) 

4 komentarze:

 1. Fajne pomysły! Mnie przydapły szczególnie choinki do gustu :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piękne są, prawda? :) Myślę, że to dobry sposób na pozbycie się zalegającej makulatury, a do tego z pewnością można zaangażować dzieciaki do wykonania tych najprostszych ozdób lub choćby do rwania czy wycinania papieru :)

   Usuń
 2. Śliczne są, tylko jak to się robi? W sumie mam bardzo zniszczoną "Mitologię" Parandowskiego i ani to do biblioteki się nie nadaje, ani na jakiś kiermasz, ale mimo wszystko drżę na samą myśl, że miałabym ją pociąć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Znam ten ból :D A jeśli chodzi o instrukcję, to wystarczy kliknąć na napis nad zdjęciem i nastąpi przekierowanie na Pinterest. Tam na ogół można znaleźć pod zdjęciem kolejny link, prowadzący do bloga czy strony z którego dana fotka pochodzi i gdzie można znaleźć szczegóły wykonania. Powodzenia! :)

   Usuń

Dziękuję za poświęcony mi czas!